Vishay/BCcomponents S151K47SL0R63K0R
S151K47SL0R63K0R picture photo
Mfg. Part Number
S151K47SL0R63K0R
Brief Description
CAP CER 150PF 3KV SL RADIAL
Datasheet Download
S151K47SL0R63K0R.pdf
Availability of S151K47SL0R63K0R
QUANTITY
S151K47SL0R63K0R Order Process
Ship out your order
Specifications of S151K47SL0R63K0R
Internal Part NumberEIS-S151K47SL0R63K0R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S151K47SL0R63K0R
Related LinksS151K47S, S151K47SL0R63K0R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S151K47SL0R63K0R Details Description
Related parts for S151K47SL0R63K0R
RES SMD 41.2KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 DIP 160 POS datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN IDC ZR 6POS 1.5MM 30AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CUT-OFF ANVIL datasheet.pdf
RES 69K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 43UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
SL-SMT5.08/20/180LF 3.2 BK datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS STRGHT SKT datasheet.pdf