Vishay/BCcomponents S152K39X7RN6TJ7R
S152K39X7RN6TJ7R picture photo
Mfg. Part Number
S152K39X7RN6TJ7R
Brief Description
CAP CER 1500PF 1KV X7R RADIAL
Datasheet Download
S152K39X7RN6TJ7R.pdf
Availability of S152K39X7RN6TJ7R
QUANTITY
S152K39X7RN6TJ7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S152K39X7RN6TJ7R
Internal Part NumberEIS-S152K39X7RN6TJ7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S152K39X7RN6TJ7R
Related LinksS152K39X, S152K39X7RN6TJ7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S152K39X7RN6TJ7R Details Description
Related parts for S152K39X7RN6TJ7R
IDC CABLE- AKC16G/ AE16M / AKC16 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 30A TO220AC datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 300V 20A CHASSIS datasheet.pdf
CONN RCPT CONT R/A 26-22AWG PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS CABLE datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 500V NP0 2225 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 28POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 510MA 180 MOHM datasheet.pdf