JST Sales America Inc. S15B-PH-SM3-TB
S15B-PH-SM3-TB picture photo
Mfg. Part Number
S15B-PH-SM3-TB
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADR PH SIDE 15POS 2MM SMD
Datasheet Download
S15B-PH-SM3-TB.pdf
Availability of S15B-PH-SM3-TB
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S15B-PH-SM3-TB Order Process
Ship out your order
Specifications of S15B-PH-SM3-TB
Internal Part NumberEIS-S15B-PH-SM3-TB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesPH
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.130" (3.30mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeDetent Lock
FeaturesSolder Retention
Contact FinishTin-Lead
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S15B-PH-SM3-TB
Related LinksS15B-PH, S15B-PH-SM3-TB Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
S15B-PH-SM3-TB Details Description
Related parts for S15B-PH-SM3-TB
CONN HEADER 14POS .100 RT/A SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 5.6A D2PAK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN REDUCING ADAPT FOR UHF PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
1MICRON DIAMOND LAPPING FILM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 33PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
256M PSRAM X16 ADP 133MHZ IND datasheet.pdf