Harwin Inc. S1721-46R
S1721-46R picture photo
Mfg. Part Number
S1721-46R
Manufacturer
Product Category
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Brief Description
RFI SHIELD CLIP MINI TIN SMD
Datasheet Download
S1721-46R.pdf
Availability of S1721-46R
QUANTITY
S1721-46R Order Process
Ship out your order
Specifications of S1721-46R
Internal Part NumberEIS-S1721-46R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEZ-BoardWare
Standard Package5,000
Category RF/IF and RFID
FamilyRFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
SeriesEZ BoardWare
Shape-
Thickness - Overall0.087" (2.20mm)
Width0.04" (1.1mm)
Length0.207" (5.26mm)
Adhesive-
Temperature Range-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1721-46R
Related LinksS172, S1721-46R Datasheet, Harwin Inc. Distributor
S1721-46R Details Description
Related parts for S1721-46R
HDR RA SR .100 GP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH 1V ADVANCED 6UMLP datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1.5A 125VAC 72VDC datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 15W datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 650MA 190 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS SMD SNGL ROW datasheet.pdf
VARISTOR 46V 800A 1812 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 50MA 230V datasheet.pdf