API Delevan S1812-822H
S1812-822H picture photo
Mfg. Part Number
S1812-822H
Brief Description
FIXED IND 8.2UH 372MA 1.44 OHM
Datasheet Download
S1812-822H.pdf
Availability of S1812-822H
QUANTITY
S1812-822H Order Process
Ship out your order
Specifications of S1812-822H
Internal Part NumberEIS-S1812-822H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Material - CoreFerrite
Inductance8.2µH
Tolerance±3%
Current Rating372mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.44 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant30MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1812-822H
Related LinksS1812, S1812-822H Datasheet, API Delevan Distributor
S1812-822H Details Description
Related parts for S1812-822H
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 20% 2312 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1.1VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC FPGA 161 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 47.5A 0.165 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.2UF 5% 2500VDC AXIAL datasheet.pdf
27UF 200V 16X32 105C RAD datasheet.pdf