API Delevan S1812-823H
S1812-823H picture photo
Mfg. Part Number
S1812-823H
Brief Description
FIXED IND 82UH 196MA 5.2 OHM SMD
Datasheet Download
S1812-823H.pdf
Availability of S1812-823H
QUANTITY
S1812-823H Order Process
Ship out your order
Specifications of S1812-823H
Internal Part NumberEIS-S1812-823H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Material - CoreFerrite
Inductance82µH
Tolerance±3%
Current Rating196mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)5.2 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant7.2MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1812-823H
Related LinksS1812, S1812-823H Datasheet, API Delevan Distributor
S1812-823H Details Description
Related parts for S1812-823H
IC REG DL BCK/LINEAR 16-QSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 6.3V X5R 0201 datasheet.pdf
SOCKET FOR MODEL AD210 IC datasheet.pdf
DIODE PIN GP 50V 1A SOT-23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 12"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf