API Delevan S1812R-103J
S1812R-103J picture photo
Mfg. Part Number
S1812R-103J
Brief Description
FIXED IND 10UH 333MA 1.8 OHM SMD
Datasheet Download
S1812R-103J.pdf
Availability of S1812R-103J
QUANTITY
S1812R-103J Order Process
Ship out your order
Specifications of S1812R-103J
Internal Part NumberEIS-S1812R-103J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesS1812R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±5%
Current Rating333mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.8 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant25MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package1812 (4532 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1812R-103J
Related LinksS1812, S1812R-103J Datasheet, API Delevan Distributor
S1812R-103J Details Description
Related parts for S1812R-103J
NEST U-DIE SPCL SOLIS FLAG 8AWG datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V 8A/6A MPT6 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS IDC SMD 30GOLD datasheet.pdf
BRIDGE RECT 20A 600V GSIB-5S datasheet.pdf
CCD BARCODE READER FRONT VIEW datasheet.pdf
IC REG LDO 4.5V 65MA SNT6A datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 1.25W DO214AC datasheet.pdf
LOCK RING ADAPT datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf