API Delevan S1812R-184K
S1812R-184K picture photo
Mfg. Part Number
S1812R-184K
Brief Description
FIXED IND 180UH 153MA 8.5 OHM
Datasheet Download
S1812R-184K.pdf
Availability of S1812R-184K
QUANTITY
S1812R-184K Order Process
Ship out your order
Specifications of S1812R-184K
Internal Part NumberEIS-S1812R-184K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Material - CoreFerrite
Inductance180µH
Tolerance±10%
Current Rating153mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)8.5 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant4.5MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package1812
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1812R-184K
Related LinksS1812, S1812R-184K Datasheet, API Delevan Distributor
S1812R-184K Details Description
Related parts for S1812R-184K
RES SMD 221 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 15A 1000V GBPC-W datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 1% 3W 4122 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.2PF 16V 01005 datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 120 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.442 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
MICRO 37C P 18" YEL FLOAT NI datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf