API Delevan S1812R-392K
S1812R-392K picture photo
Mfg. Part Number
S1812R-392K
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 487MA 840 MOHM
Datasheet Download
S1812R-392K.pdf
Availability of S1812R-392K
QUANTITY
S1812R-392K Order Process
Ship out your order
Specifications of S1812R-392K
Internal Part NumberEIS-S1812R-392K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Material - CoreFerrite
Inductance3.9µH
Tolerance±10%
Current Rating487mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)840 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant56MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package1812
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1812R-392K
Related LinksS1812, S1812R-392K Datasheet, API Delevan Distributor
S1812R-392K Details Description
Related parts for S1812R-392K
CONN PLUG ADPT 36PIN ROUND GOLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 10A TO263AB datasheet.pdf
Crystal 33.3330MHz 50ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ datasheet.pdf
TVS DIODE 104VWM 176.4VC P600 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
PWRBLADE VERT HDR datasheet.pdf
OSC XO 44.2368MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS PIN datasheet.pdf