API Delevan S1812R-394F
S1812R-394F picture photo
Mfg. Part Number
S1812R-394F
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 390UH 105MA 18 OHM SMD
Datasheet Download
S1812R-394F.pdf
Availability of S1812R-394F
QUANTITY
S1812R-394F Order Process
Ship out your order
Specifications of S1812R-394F
Internal Part NumberEIS-S1812R-394F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesS1812R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance390µH
Tolerance±1%
Current Rating105mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)18 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant3.5MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package1812 (4532 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1812R-394F
Related LinksS1812, S1812R-394F Datasheet, API Delevan Distributor
S1812R-394F Details Description
Related parts for S1812R-394F
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 200KHZ 16SSOP datasheet.pdf
PROGRAMMABLE SOC 28SSOP datasheet.pdf
OSC XO 318.75MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.5W LEADS datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
BOARD KIT BLDC MOTOR DRIVER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS PIN datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP POLYMER 390UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf