API Delevan S1812R-394F
S1812R-394F picture photo
Mfg. Part Number
S1812R-394F
Brief Description
FIXED IND 390UH 105MA 18 OHM SMD
Datasheet Download
S1812R-394F.pdf
Availability of S1812R-394F
QUANTITY
S1812R-394F Order Process
Ship out your order
Specifications of S1812R-394F
Internal Part NumberEIS-S1812R-394F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Material - CoreFerrite
Inductance390µH
Tolerance±1%
Current Rating105mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)18 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant3.5MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package1812 (4532 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1812R-394F
Related LinksS1812, S1812R-394F Datasheet, API Delevan Distributor
S1812R-394F Details Description
Related parts for S1812R-394F
IC BUS TRANSCVR 8BIT 20SOL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 7.3A 34 MOHM TH datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P-11POS OPEN FRM datasheet.pdf
CAP CER 75PF 4KV N750 RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 465MA 400 MOHM datasheet.pdf
BOARD NGX MBED LPCXPRESSO datasheet.pdf
CAP CER 27PF 3KV U2M RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf