API Delevan S1812R-821G
S1812R-821G picture photo
Mfg. Part Number
S1812R-821G
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 820NH 614MA 530 MOHM
Datasheet Download
S1812R-821G.pdf
Availability of S1812R-821G
QUANTITY
S1812R-821G Order Process
Ship out your order
Specifications of S1812R-821G
Internal Part NumberEIS-S1812R-821G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesS1812R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance820nH
Tolerance±2%
Current Rating614mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)530 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant155MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package1812 (4532 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1812R-821G
Related LinksS1812, S1812R-821G Datasheet, API Delevan Distributor
S1812R-821G Details Description
Related parts for S1812R-821G
CAP TANT 220UF 6.3V 10% 2312 datasheet.pdf
VARISTOR 459V 100KA CHASSIS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV DARL 4SMD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS VERT SMD 15GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
XNB-301 2STRAIGHT CARVING BLDS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf