Panasonic Industrial Automation Sales S1DXM-A4C60M-AC240V
S1DXM-A4C60M-AC240V picture photo
Mfg. Part Number
S1DXM-A4C60M-AC240V
Datasheet Download
S1DXM-A4C60M-AC240V.pdf
Availability of S1DXM-A4C60M-AC240V
QUANTITY
S1DXM-A4C60M-AC240V Order Process
Ship out your order
Specifications of S1DXM-A4C60M-AC240V
Internal Part NumberEIS-S1DXM-A4C60M-AC240V
FunctionOn-Delay
Circuit4PDT (4 Form C)
Delay Time0.5 Sec ~ 60 Min
Output TypeMechanical Relay
Contact Rating @ Voltage5A @ 250VAC
Voltage - Supply220 ~ 240VAC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1DXM-A4C60M-AC240V
S1DXM-A4C60M-AC240V Details Description
Related parts for S1DXM-A4C60M-AC240V
DIODE ZENER 43V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC BUFFER/LINEDVR DUAL XSON8U datasheet.pdf
CAP TANT 0.082UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
TOOL ACC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP POLYMER 1200UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT SOT26 datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf