Panasonic Industrial Automation Sales S1DXM-M2C10M-AC120V
S1DXM-M2C10M-AC120V picture photo
Mfg. Part Number
S1DXM-M2C10M-AC120V
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
ANALOG TIMER S1DXM MULTI-RANGE
Datasheet Download
S1DXM-M2C10M-AC120V.pdf
Availability of S1DXM-M2C10M-AC120V
QUANTITY
S1DXM-M2C10M-AC120V Order Process
Ship out your order
Specifications of S1DXM-M2C10M-AC120V
Internal Part NumberEIS-S1DXM-M2C10M-AC120V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
SeriesS1DXM
Relay TypeIntegrated
FunctionProgrammable (Multi-Function)
CircuitDPDT (2 Form C)
Delay Time0.05 Sec ~ 10 Min
Output TypeMechanical Relay
Contact Rating @ Voltage7A @ 250VAC
Voltage - Supply100 ~ 120VAC
Mounting TypeSocket
Termination StyleSocketable
Timing Adjustment MethodHand Dial
Timing Initiate MethodInput Voltage
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1DXM-M2C10M-AC120V
S1DXM-M2C10M-AC120V Details Description
Related parts for S1DXM-M2C10M-AC120V
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 800MA 255 MOHM datasheet.pdf
CONN,SKT,CRNEDGE datasheet.pdf
POE INJECTOR 33.6W 56V DESKTOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1.5W J LEAD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SS TIMR INTERVAL, 4S, 110VAC datasheet.pdf