Panasonic Industrial Automation Sales S1DXM-M2C10M-AC220V
S1DXM-M2C10M-AC220V picture photo
Mfg. Part Number
S1DXM-M2C10M-AC220V
Brief Description
ANALOG TIMER S1DXM MULTI-RANGE
Datasheet Download
S1DXM-M2C10M-AC220V.pdf
Availability of S1DXM-M2C10M-AC220V
QUANTITY
S1DXM-M2C10M-AC220V Order Process
Ship out your order
Specifications of S1DXM-M2C10M-AC220V
Internal Part NumberEIS-S1DXM-M2C10M-AC220V
Relay TypeIntegrated
FunctionProgrammable (Multi-Function)
CircuitDPDT (2 Form C)
Delay Time0.05 Sec ~ 10 Min
Output TypeMechanical Relay
Contact Rating @ Voltage7A @ 250VAC
Voltage - Supply200 ~ 220VAC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1DXM-M2C10M-AC220V
S1DXM-M2C10M-AC220V Details Description
Related parts for S1DXM-M2C10M-AC220V
TAPE PTFE BONDABLE 3/4"X 36YD datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
RES 10.0 OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5MM datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 60W datasheet.pdf
CONN FFC VERT 24POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.135" NYLON 3/4" datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 23K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf