Panasonic Industrial Automation Sales S1DXM-M2C60M-AC220V
S1DXM-M2C60M-AC220V picture photo
Mfg. Part Number
S1DXM-M2C60M-AC220V
Brief Description
ANALOG TIMER S1DXM MULTI-RANGE
Datasheet Download
S1DXM-M2C60M-AC220V.pdf
Availability of S1DXM-M2C60M-AC220V
QUANTITY
S1DXM-M2C60M-AC220V Order Process
Ship out your order
Specifications of S1DXM-M2C60M-AC220V
Internal Part NumberEIS-S1DXM-M2C60M-AC220V
Relay TypeIntegrated
FunctionProgrammable (Multi-Function)
CircuitDPDT (2 Form C)
Delay Time0.5 Sec ~ 60 Min
Output TypeMechanical Relay
Contact Rating @ Voltage7A @ 250VAC
Voltage - Supply200 ~ 220VAC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1DXM-M2C60M-AC220V
S1DXM-M2C60M-AC220V Details Description
Related parts for S1DXM-M2C60M-AC220V
RES SMD 97.6KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 0.94MH T/H datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 430 OHM 0804 datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 15 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC DDR2 256M 267MHZ 84BGA datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf