Riedon S2-0R015J8
S2-0R015J8 picture photo
Mfg. Part Number
S2-0R015J8
Brief Description
RES SMD 0.015 OHM 5% 1W 2615
Datasheet Download
S2-0R015J8.pdf
Availability of S2-0R015J8
QUANTITY
S2-0R015J8 Order Process
Ship out your order
Specifications of S2-0R015J8
Internal Part NumberEIS-S2-0R015J8
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.015
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case2615 J-Lead
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.260" L x 0.154" W (6.60mm x 3.90mm)
Height0.142" (3.60mm)