Panduit S200X400FAL
S200X400FAL picture photo
Mfg. Part Number
S200X400FAL
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LASER LABEL OLEFIN 2.00
Datasheet Download
S200X400FAL.pdf
Availability of S200X400FAL
QUANTITY
S200X400FAL Order Process
Ship out your order
Specifications of S200X400FAL
Internal Part NumberEIS-S200X400FAL
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
Series-
Packaging500 per Pkg
Label TypeSelf Laminating
Label Size2.00" x 4.00" (50.8mm x 101.6mm)
ColorWhite
MaterialPolyolefin
For Use With/Related ProductsLaser Printer
Operating Temperature-40°C ~ 80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S200X400FAL
Related LinksS200X, S200X400FAL Datasheet, Panduit Distributor
S200X400FAL Details Description
Related parts for S200X400FAL
CONN DIN RECEPT 32POS VERT PCB datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 66.65MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.4PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 2W DO204AL datasheet.pdf