EPCOS (TDK) S20K30AUTO
S20K30AUTO picture photo
Mfg. Part Number
S20K30AUTO
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 42.3V 2KA DISC 20MM
Datasheet Download
S20K30AUTO.pdf
Availability of S20K30AUTO
QUANTITY
S20K30AUTO Order Process
Ship out your order
Specifications of S20K30AUTO
Internal Part NumberEIS-S20K30AUTO
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Disk Varistors
Circuit Protection Offering
Standard Package250
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
Series-
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)42.3V
Varistor Voltage (Typ)47V
Varistor Voltage (Max)51.7V
Current - Surge2kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts30VAC
Maximum DC Volts34VDC
Energy26J
Package / CaseDisc 20mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S20K30AUTO
Related LinksS20K3, S20K30AUTO Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
S20K30AUTO Details Description
Related parts for S20K30AUTO
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 11POS 1MM SMD datasheet.pdf
CARD EDGE 24POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
MOSFET 6N-CH 75V 110A ISOPLUS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 29POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
RES 732 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CHOKE DBL 100UH 150MA TIN SMD datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf