Vishay/BCcomponents S220J25SL0N65J5R
S220J25SL0N65J5R picture photo
Mfg. Part Number
S220J25SL0N65J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
S220J25SL0N65J5R.pdf
Availability of S220J25SL0N65J5R
QUANTITY
S220J25SL0N65J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S220J25SL0N65J5R
Internal Part NumberEIS-S220J25SL0N65J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S220J25SL0N65J5R
Related LinksS220J25S, S220J25SL0N65J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S220J25SL0N65J5R Details Description
Related parts for S220J25SL0N65J5R
RES SMD 430K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 200POS SMD datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVPECL 50PPM 5X7MM datasheet.pdf
CAP MICA 68PF 5% 4KV SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf