Vishay/BCcomponents S220J25U2MR64K7R
S220J25U2MR64K7R picture photo
Mfg. Part Number
S220J25U2MR64K7R
Brief Description
CAP CER 22PF 3KV U2M RADIAL
Datasheet Download
S220J25U2MR64K7R.pdf
Availability of S220J25U2MR64K7R
QUANTITY
S220J25U2MR64K7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S220J25U2MR64K7R
Internal Part NumberEIS-S220J25U2MR64K7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientU2M
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S220J25U2MR64K7R
Related LinksS220J25U, S220J25U2MR64K7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S220J25U2MR64K7R Details Description
Related parts for S220J25U2MR64K7R
POT 250 OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
ROUND SPACER #8 ALUMINUM 3/8" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 0.127 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 280 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 32POS VERT GOLD datasheet.pdf