Vishay/BCcomponents S221K25X7RN63J5R
S221K25X7RN63J5R picture photo
Mfg. Part Number
S221K25X7RN63J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 1KV X7R RADIAL
Datasheet Download
S221K25X7RN63J5R.pdf
Availability of S221K25X7RN63J5R
QUANTITY
S221K25X7RN63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S221K25X7RN63J5R
Internal Part NumberEIS-S221K25X7RN63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S221K25X7RN63J5R
Related LinksS221K25X, S221K25X7RN63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S221K25X7RN63J5R Details Description
Related parts for S221K25X7RN63J5R
RES SMD 18K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC DAC DUAL CH I2C ADJ 8-USOP datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC XTAL 345MHZ 6CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 19POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf