Vishay/BCcomponents S221K25X7RP63K5R
S221K25X7RP63K5R picture photo
Mfg. Part Number
S221K25X7RP63K5R
Brief Description
CAP CER 220PF 2KV X7R RADIAL
Datasheet Download
S221K25X7RP63K5R.pdf
Availability of S221K25X7RP63K5R
QUANTITY
S221K25X7RP63K5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S221K25X7RP63K5R
Internal Part NumberEIS-S221K25X7RP63K5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S221K25X7RP63K5R
Related LinksS221K25X, S221K25X7RP63K5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S221K25X7RP63K5R Details Description
Related parts for S221K25X7RP63K5R
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE RRO 16SSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 139.7X50.8MM 48VDC datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
DAC 12BIT QUAD R-R 10WSON datasheet.pdf
IC CONV DC/DC TFT-LCD 32-QFN datasheet.pdf
Connector Receptacle 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf