Vishay/BCcomponents S221K25X7RP65L7R
S221K25X7RP65L7R picture photo
Mfg. Part Number
S221K25X7RP65L7R
Brief Description
CAP CER 220PF 2KV X7R RADIAL
Datasheet Download
S221K25X7RP65L7R.pdf
Availability of S221K25X7RP65L7R
QUANTITY
S221K25X7RP65L7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S221K25X7RP65L7R
Internal Part NumberEIS-S221K25X7RP65L7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S221K25X7RP65L7R
Related LinksS221K25X, S221K25X7RP65L7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S221K25X7RP65L7R Details Description
Related parts for S221K25X7RP65L7R
HEADER OPEN .018"DIA .600 24POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/4W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADR 20POS .100" SNGL ROW datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
17CKT R/A B-B HOUS ASSY datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 64MM datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
RES 732K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf