Vishay/BCcomponents S221K39SL0N6UJ5R
S221K39SL0N6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
S221K39SL0N6UJ5R
Brief Description
CAP CER 220PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
S221K39SL0N6UJ5R.pdf
Availability of S221K39SL0N6UJ5R
QUANTITY
S221K39SL0N6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S221K39SL0N6UJ5R
Internal Part NumberEIS-S221K39SL0N6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesS
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S221K39SL0N6UJ5R
Related LinksS221K39S, S221K39SL0N6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S221K39SL0N6UJ5R Details Description
Related parts for S221K39SL0N6UJ5R
RES SMD 4.75KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 62 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22K OHM 1206 datasheet.pdf
VARISTOR 18.7V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 50mA Backlight 24-WQFN (4x4) datasheet.pdf
RES 487 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP 100-240V PANEL MT datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf