Vishay/BCcomponents S222K39Y5PN6BJ5R
S222K39Y5PN6BJ5R picture photo
Mfg. Part Number
S222K39Y5PN6BJ5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 1KV Y5P RADIAL
Datasheet Download
S222K39Y5PN6BJ5R.pdf
Availability of S222K39Y5PN6BJ5R
QUANTITY
S222K39Y5PN6BJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S222K39Y5PN6BJ5R
Internal Part NumberEIS-S222K39Y5PN6BJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S222K39Y5PN6BJ5R
Related LinksS222K39Y, S222K39Y5PN6BJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S222K39Y5PN6BJ5R Details Description
Related parts for S222K39Y5PN6BJ5R
MOSFET N-CH 30V 80A I2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGE ADAPT CARD-HDR 8POS datasheet.pdf
CONN TAB HSG .250X.032 1POS datasheet.pdf
IC FPGA 744 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SPI/SRL 3MSPS 32QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf