Vishay/BCcomponents S222K39Y5PN6UJ5R
S222K39Y5PN6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
S222K39Y5PN6UJ5R
Brief Description
CAP CER 2200PF 1KV Y5P RADIAL
Datasheet Download
S222K39Y5PN6UJ5R.pdf
Availability of S222K39Y5PN6UJ5R
QUANTITY
S222K39Y5PN6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S222K39Y5PN6UJ5R
Internal Part NumberEIS-S222K39Y5PN6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesS
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S222K39Y5PN6UJ5R
Related LinksS222K39Y, S222K39Y5PN6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S222K39Y5PN6UJ5R Details Description
Related parts for S222K39Y5PN6UJ5R
RES SMD 820K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
14/HDR/STR/SL datasheet.pdf
RES 294K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 20POS .8MM VERT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
Connector Receptacle 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf