Vishay/BCcomponents S222K43X7RN6BJ0R
S222K43X7RN6BJ0R picture photo
Mfg. Part Number
S222K43X7RN6BJ0R
Brief Description
CAP CER 2200PF 1KV X7R RADIAL
Datasheet Download
S222K43X7RN6BJ0R.pdf
Availability of S222K43X7RN6BJ0R
QUANTITY
S222K43X7RN6BJ0R Order Process
Ship out your order
Specifications of S222K43X7RN6BJ0R
Internal Part NumberEIS-S222K43X7RN6BJ0R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S222K43X7RN6BJ0R
Related LinksS222K43X, S222K43X7RN6BJ0R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S222K43X7RN6BJ0R Details Description
Related parts for S222K43X7RN6BJ0R
CONN HEADER 50POS STR .100 GOLD datasheet.pdf
VARISTOR 675V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 10.16MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 200MW UMD2 datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 5W SMBJ datasheet.pdf