Vishay/BCcomponents S222K43X7RN6UJ5R
S222K43X7RN6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
S222K43X7RN6UJ5R
Brief Description
CAP CER 2200PF 1KV X7R RADIAL
Datasheet Download
S222K43X7RN6UJ5R.pdf
Availability of S222K43X7RN6UJ5R
QUANTITY
S222K43X7RN6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S222K43X7RN6UJ5R
Internal Part NumberEIS-S222K43X7RN6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesS
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S222K43X7RN6UJ5R
Related LinksS222K43X, S222K43X7RN6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S222K43X7RN6UJ5R Details Description
Related parts for S222K43X7RN6UJ5R
JFET N-CH 40V 0.625W TO92 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V Y5P RADIAL datasheet.pdf
OPTOISOLTR 2.5KV DARLNG 6-MFSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ RRO 14SO datasheet.pdf
IC ETHERN CONV 1GBPS 68TQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
MINITEK HDR HORIZONTAL SMT datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf