Vishay/BCcomponents S222K43Y5PP6CK7R
S222K43Y5PP6CK7R picture photo
Mfg. Part Number
S222K43Y5PP6CK7R
Brief Description
CAP CER 2200PF 2KV Y5P RADIAL
Datasheet Download
S222K43Y5PP6CK7R.pdf
Availability of S222K43Y5PP6CK7R
QUANTITY
S222K43Y5PP6CK7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S222K43Y5PP6CK7R
Internal Part NumberEIS-S222K43Y5PP6CK7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S222K43Y5PP6CK7R
Related LinksS222K43Y, S222K43Y5PP6CK7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S222K43Y5PP6CK7R Details Description
Related parts for S222K43Y5PP6CK7R
RES SMD 3.83K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 13POS VERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 7/16-20-2B 4.5V datasheet.pdf
CONNECTOR PIN R/A SOLDER FLAT datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 1A TO220CP-3 datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 50POS DR LOW P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf