Vishay/BCcomponents S223M75Z5UN83K0R
S223M75Z5UN83K0R picture photo
Mfg. Part Number
S223M75Z5UN83K0R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 1KV Z5U RADIAL
Datasheet Download
S223M75Z5UN83K0R.pdf
Availability of S223M75Z5UN83K0R
QUANTITY
S223M75Z5UN83K0R Order Process
Ship out your order
Specifications of S223M75Z5UN83K0R
Internal Part NumberEIS-S223M75Z5UN83K0R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S223M75Z5UN83K0R
Related LinksS223M75Z, S223M75Z5UN83K0R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S223M75Z5UN83K0R Details Description
Related parts for S223M75Z5UN83K0R
RES SMD 196 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS SCKT datasheet.pdf
FINISH BOND CLEAN BRUSH datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 7.62MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf