Laird Technologies IAS S24015PB36NM
S24015PB36NM picture photo
Mfg. Part Number
S24015PB36NM
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT DIRECT PNL 15DBI 36" N MALE
Datasheet Download
S24015PB36NM.pdf
Availability of S24015PB36NM
QUANTITY
S24015PB36NM Order Process
Ship out your order
Specifications of S24015PB36NM
Internal Part NumberEIS-S24015PB36NM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna TypePanel
Number of Bands1
VSWR-
Return Loss-
Gain15dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, N Male
Ingress Protection-
Mounting TypeChassis Mount
Height (Max)-
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S24015PB36NM
Related LinksS24015, S24015PB36NM Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
S24015PB36NM Details Description
Related parts for S24015PB36NM
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC TRPL LINE DRVR/RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES 845K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL VL SERIES datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CPM WHEEL 6X24X3" 7A XCS datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 DIP 60POS datasheet.pdf
CONN RING CIRC 10-12AWG #8 CRIMP datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
100UF 50V 9.525X38.1 85C AXI datasheet.pdf