Laird Technologies IAS S24015PB36NM
S24015PB36NM picture photo
Mfg. Part Number
S24015PB36NM
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT DIRECT PNL 15DBI 36" N MALE
Datasheet Download
S24015PB36NM.pdf
Availability of S24015PB36NM
QUANTITY
S24015PB36NM Order Process
Ship out your order
Specifications of S24015PB36NM
Internal Part NumberEIS-S24015PB36NM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna TypePanel
Number of Bands1
VSWR-
Return Loss-
Gain15dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, N Male
Ingress Protection-
Mounting TypeChassis Mount
Height (Max)-
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S24015PB36NM
Related LinksS24015, S24015PB36NM Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
S24015PB36NM Details Description
Related parts for S24015PB36NM
SPEAKER 8 OHM .25W 57MM ROUND datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 250V SCREW datasheet.pdf
CONN PLUG 14 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 825 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.27 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf