Laird Technologies IAS S2403BH12NF
S2403BH12NF picture photo
Mfg. Part Number
S2403BH12NF
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT OMNI STICK 5DBI N FEMALE
Datasheet Download
S2403BH12NF.pdf
Availability of S2403BH12NF
QUANTITY
S2403BH12NF Order Process
Ship out your order
Specifications of S2403BH12NF
Internal Part NumberEIS-S2403BH12NF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.5
Return Loss-
Gain5.15dBi
Power - Max50W
Features-
TerminationConnector, N Female
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)0.902" (22.90mm)
ApplicationsWiMax™
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S2403BH12NF
Related LinksS2403, S2403BH12NF Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
S2403BH12NF Details Description
Related parts for S2403BH12NF
CAP ARRAY 150PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
IDC CABLE - CKR10S/AE10G/CCE10S datasheet.pdf
CONN PLUG DBL LOCK 3POS YELLOW datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMA datasheet.pdf
RES 0.12 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 5V datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 2GBIT 3NS 63FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf