Laird Technologies IAS S2409P36RSM
S2409P36RSM picture photo
Mfg. Part Number
S2409P36RSM
Brief Description
ANT PNL 8DBI 36"CBL RP SMA
Datasheet Download
S2409P36RSM.pdf
Availability of S2409P36RSM
QUANTITY
S2409P36RSM Order Process
Ship out your order
Specifications of S2409P36RSM
Internal Part NumberEIS-S2409P36RSM
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna TypePanel
Number of Bands1
VSWR1.5
Return Loss-
Gain8dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, RP-SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeChassis Mount
Height (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S2409P36RSM
Related LinksS2409, S2409P36RSM Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
S2409P36RSM Details Description
Related parts for S2409P36RSM
RES SMD 33.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE 80POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CAP CER 36PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN FPC TOP 31POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 370 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf