Laird Technologies IAS S24493TS60RSM
S24493TS60RSM picture photo
Mfg. Part Number
S24493TS60RSM
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT OMNI MIMO 60" RP SMA
Datasheet Download
S24493TS60RSM.pdf
Availability of S24493TS60RSM
QUANTITY
S24493TS60RSM Order Process
Ship out your order
Specifications of S24493TS60RSM
Internal Part NumberEIS-S24493TS60RSM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz), SHF (f > 4 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz, 5.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.9GHz
Antenna TypePanel
Number of Bands2
VSWR2
Return Loss-
Gain3dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, RP-SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)0.866" (22.00mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S24493TS60RSM
Related LinksS24493, S24493TS60RSM Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
S24493TS60RSM Details Description
Related parts for S24493TS60RSM
CONN RECEPT 8-4POS FREE-HANGING datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 56VFBGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT PINS datasheet.pdf
LED 635NM HI VIS 635NM RED TO-5 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT DUAL CUR OUT 48LQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 3.5MM datasheet.pdf
EMI FILTER 2.1UF C TYPE MIL datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/4"-50' BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf