Laird Technologies IAS S24497P79NM
S24497P79NM picture photo
Mfg. Part Number
S24497P79NM
Brief Description
ANT DIRECT PNL 7DBI 79" N MALE
Datasheet Download
S24497P79NM.pdf
Availability of S24497P79NM
QUANTITY
S24497P79NM Order Process
Ship out your order
Specifications of S24497P79NM
Internal Part NumberEIS-S24497P79NM
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz), SHF (f > 4 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz, 5.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.9GHz
Return Loss-
Gain7dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, N Male
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)1.500" (38.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S24497P79NM
Related LinksS2449, S24497P79NM Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
S24497P79NM Details Description
Related parts for S24497P79NM
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC POT DIG DUAL 50K 8BIT 14TSSOP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 68PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 20A 8-SOP datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 17.1VC 1.5KE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 700MA TO92-3 datasheet.pdf
FILTER LC HIGH FREQ 0.47UF 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HEADER LOW-PRO 30POS 30AU datasheet.pdf