Delta Electronics S24SE3R306NDFA
S24SE3R306NDFA picture photo
Mfg. Part Number
S24SE3R306NDFA
Brief Description
DC/DC CONVERTER 20W 3.3V 6A
Datasheet Download
S24SE3R306NDFA.pdf
Availability of S24SE3R306NDFA
QUANTITY
S24SE3R306NDFA Order Process
Ship out your order
Specifications of S24SE3R306NDFA
Internal Part NumberEIS-S24SE3R306NDFA
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)9V
Voltage - Input (Max)36V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)6A
Power (Watts) - Manufacture Series20W
Voltage - Isolation1.6kV (1600V)
Package / Case6-DIP Module
Size / Dimension1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency87%
Power (Watts) - Max20W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S24SE3R306NDFA
Related LinksS24SE3R, S24SE3R306NDFA Datasheet, Delta Electronics Distributor
S24SE3R306NDFA Details Description
Related parts for S24SE3R306NDFA
ENCODER SMALL 2CH 256CPR RND datasheet.pdf
48P.IEC-F MALE CONN datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 0505VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 110 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 665 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
DOUBLE VALVE ADAPTER datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf
LABEL NETWORK ADH datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.500" 5MM 2LD BK datasheet.pdf