Spansion S25FL128P0XNFI000
S25FL128P0XNFI000 picture photo
Mfg. Part Number
S25FL128P0XNFI000
Brief Description
IC FLASH 128MBIT 104MHZ 8WSON
Datasheet Download
S25FL128P0XNFI000.pdf
Availability of S25FL128P0XNFI000
QUANTITY
S25FL128P0XNFI000 Order Process
Ship out your order
Specifications of S25FL128P0XNFI000
Internal Part NumberEIS-S25FL128P0XNFI000
Standard Package338
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesFL-P
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size128M (16M x 8)
Speed104MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-WDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-WSON (6x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S25FL128P0XNFI000
Related LinksS25FL128, S25FL128P0XNFI000 Datasheet, Spansion Distributor
S25FL128P0XNFI000 Details Description
Related parts for S25FL128P0XNFI000
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 250VDC AXIAL datasheet.pdf
IGBT 3000V 50A 250W TO247 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
TOOL DF57 APPLICATOR 28-30AWG datasheet.pdf
FIBER OPTIC TXRX SFP LC datasheet.pdf
RES 5 OHM 2W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 500MA 200 MOHM datasheet.pdf
LIGHTPIPE PNL MT DOME 0.250" datasheet.pdf
HDM W/FA SMPR140F240O G CUTS datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf