Spansion S25FL128SAGMFI000
S25FL128SAGMFI000 picture photo
Mfg. Part Number
S25FL128SAGMFI000
Brief Description
IC FLASH 128MBIT 133MHZ 16SO
Datasheet Download
S25FL128SAGMFI000.pdf
Availability of S25FL128SAGMFI000
QUANTITY
S25FL128SAGMFI000 Order Process
Ship out your order
Specifications of S25FL128SAGMFI000
Internal Part NumberEIS-S25FL128SAGMFI000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSpansion® FL Serial Flash Memory
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package240
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesFL-S
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size128M (16M x 8)
Speed133MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package16-SO
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S25FL128SAGMFI000
Related LinksS25FL128, S25FL128SAGMFI000 Datasheet, Spansion Distributor
S25FL128SAGMFI000 Details Description
Related parts for S25FL128SAGMFI000
WASHER FLAT #10 NYLON datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 31DL POS R/A .100 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.5V 0.6A SYNC 6SON datasheet.pdf
CONN HEADER 6 PWR 36SGL 1.57MM datasheet.pdf
RES 0.287 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
COLLET FGG.2B. - 7.2MM DIA datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 650MA 230 MOHM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS CABLE PIN datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 620NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf