Spansion S25FL164K0XNFIQ10
S25FL164K0XNFIQ10 picture photo
Mfg. Part Number
S25FL164K0XNFIQ10
Brief Description
IC FLASH 64MBIT
Datasheet Download
S25FL164K0XNFIQ10.pdf
Availability of S25FL164K0XNFIQ10
QUANTITY
S25FL164K0XNFIQ10 Order Process
Ship out your order
Specifications of S25FL164K0XNFIQ10
Internal Part NumberEIS-S25FL164K0XNFIQ10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package490
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesFL1-K
PackagingTray
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size64M (8M x 8)
Speed108MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-WDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-WSON (6x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S25FL164K0XNFIQ10
Related LinksS25FL164, S25FL164K0XNFIQ10 Datasheet, Spansion Distributor
S25FL164K0XNFIQ10 Details Description
Related parts for S25FL164K0XNFIQ10
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 680M OHM 10% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 25MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf