Spansion S25FL208K0RMFI010
S25FL208K0RMFI010 picture photo
Mfg. Part Number
S25FL208K0RMFI010
Brief Description
IC FLASH 8MBIT 76MHZ 8SO
Datasheet Download
S25FL208K0RMFI010.pdf
Availability of S25FL208K0RMFI010
QUANTITY
S25FL208K0RMFI010 Order Process
Ship out your order
Specifications of S25FL208K0RMFI010
Internal Part NumberEIS-S25FL208K0RMFI010
Standard Package280
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesFL2-K
PackagingTray
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size8M (1M x 8)
Speed76MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Supplier Device Package8-SO
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S25FL208K0RMFI010
Related LinksS25FL208, S25FL208K0RMFI010 Datasheet, Spansion Distributor
S25FL208K0RMFI010 Details Description
Related parts for S25FL208K0RMFI010
IC CPLD 32MC 15NS 44PLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.05A 48V datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 8A 3V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV 2CH OPEN DRN 8DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 15A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf