Spansion S25FL256SAGNFI011
S25FL256SAGNFI011 picture photo
Mfg. Part Number
S25FL256SAGNFI011
Brief Description
IC FLASH 256MBIT
Datasheet Download
S25FL256SAGNFI011.pdf
Availability of S25FL256SAGNFI011
QUANTITY
S25FL256SAGNFI011 Order Process
Ship out your order
Specifications of S25FL256SAGNFI011
Internal Part NumberEIS-S25FL256SAGNFI011
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesMX25L25635F Migrating from S25FL256S
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package82
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesFL-S
PackagingTube
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size256M (32M x 8)
Speed133MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-WDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-WSON (6x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S25FL256SAGNFI011
Related LinksS25FL256, S25FL256SAGNFI011 Datasheet, Spansion Distributor
S25FL256SAGNFI011 Details Description
Related parts for S25FL256SAGNFI011
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 45NS 68PLCC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 8.5A TO-220FP datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 1W DO214AC datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS .100" GOLD datasheet.pdf
RES 0.075 OHM 50W 5% TO220 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 565MA 250 MOHM datasheet.pdf