Spansion S25FL512SAGBHI210
S25FL512SAGBHI210 picture photo
Mfg. Part Number
S25FL512SAGBHI210
Brief Description
IC FLASH 512MBIT 133MHZ 24BGA
Datasheet Download
S25FL512SAGBHI210.pdf
Availability of S25FL512SAGBHI210
QUANTITY
S25FL512SAGBHI210 Order Process
Ship out your order
Specifications of S25FL512SAGBHI210
Internal Part NumberEIS-S25FL512SAGBHI210
Standard Package338
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesFL-S
PackagingTray
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size512M (64M x 8)
Speed133MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case24-TBGA
Supplier Device Package24-BGA (6x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S25FL512SAGBHI210
Related LinksS25FL512, S25FL512SAGBHI210 Datasheet, Spansion Distributor
S25FL512SAGBHI210 Details Description
Related parts for S25FL512SAGBHI210
FLK-D37SUB/S datasheet.pdf
DISPLAY 5X7 0.27" 4CHAR GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG VIOLET 100' datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 825 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
FIXED IND 1.5NH 1A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf