Spansion S25FL512SAGMFI013
S25FL512SAGMFI013 picture photo
Mfg. Part Number
S25FL512SAGMFI013
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH MEM 512MB CMOS 16SOIC
Datasheet Download
S25FL512SAGMFI013.pdf
Availability of S25FL512SAGMFI013
QUANTITY
S25FL512SAGMFI013 Order Process
Ship out your order
Specifications of S25FL512SAGMFI013
Internal Part NumberEIS-S25FL512SAGMFI013
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,450
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesFL-S
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size512M (64M x 8)
Speed133MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S25FL512SAGMFI013
Related LinksS25FL512, S25FL512SAGMFI013 Datasheet, Spansion Distributor
S25FL512SAGMFI013 Details Description
Related parts for S25FL512SAGMFI013
CONN RECEPT HOUSING 4POS 2.5MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 110MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 28POS INLINE SKT datasheet.pdf
UDOC FLASH DISK 2GB datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 400V SMD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 28 OLIVE datasheet.pdf
Connector Receptacle 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 249VC SOD57 datasheet.pdf
MICRO PTCH CRD GRN datasheet.pdf
HD 38999 19C 19#23 SKT RECP datasheet.pdf
220UF 200V 22X35MM 105C 10000H datasheet.pdf