Spansion S25FS128SDSNFI100
S25FS128SDSNFI100 picture photo
Mfg. Part Number
S25FS128SDSNFI100
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC MEM 128MB FLASH
Datasheet Download
S25FS128SDSNFI100.pdf
Availability of S25FS128SDSNFI100
QUANTITY
S25FS128SDSNFI100 Order Process
Ship out your order
Specifications of S25FS128SDSNFI100
Internal Part NumberEIS-S25FS128SDSNFI100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package490
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesFS-S
PackagingTray
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size128M (16M x 8)
Speed80MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.7 V ~ 2 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-WDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-WSON (6x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S25FS128SDSNFI100
Related LinksS25FS128, S25FS128SDSNFI100 Datasheet, Spansion Distributor
S25FS128SDSNFI100 Details Description
Related parts for S25FS128SDSNFI100
FUSE GLASS 100MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG WHITE 50' datasheet.pdf
IDC CABLE - CPC34S/AE34G/X datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64VQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS R/A 1.25MM T/H datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 24"W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 20A 250V datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 10W DO213AB datasheet.pdf