Spansion S25FS256SDSMFI003
S25FS256SDSMFI003 picture photo
Mfg. Part Number
S25FS256SDSMFI003
Brief Description
IC MEM 256MB FLASH 16SOIC
Datasheet Download
S25FS256SDSMFI003.pdf
Availability of S25FS256SDSMFI003
QUANTITY
S25FS256SDSMFI003 Order Process
Ship out your order
Specifications of S25FS256SDSMFI003
Internal Part NumberEIS-S25FS256SDSMFI003
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,450
SeriesFS-S
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size256M (32M x 8)
Speed80MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.7 V ~ 2 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S25FS256SDSMFI003
Related LinksS25FS256, S25FS256SDSMFI003 Datasheet, Spansion Distributor
S25FS256SDSMFI003 Details Description
Related parts for S25FS256SDSMFI003
CAP CER 0.047UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
OSC MEMS 68.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5COND 18AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 5W T18 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 3A 15W datasheet.pdf
MODULE DDR3 4GB EUDIMM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 110PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 16NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf