Vishay/BCcomponents S270J25U2MR63K7R
S270J25U2MR63K7R picture photo
Mfg. Part Number
S270J25U2MR63K7R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 27PF 3KV U2M RADIAL
Datasheet Download
S270J25U2MR63K7R.pdf
Availability of S270J25U2MR63K7R
QUANTITY
S270J25U2MR63K7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S270J25U2MR63K7R
Internal Part NumberEIS-S270J25U2MR63K7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientU2M
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S270J25U2MR63K7R
Related LinksS270J25U, S270J25U2MR63K7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S270J25U2MR63K7R Details Description
Related parts for S270J25U2MR63K7R
IC OPAMP GP 2.2MHZ 14SOIC datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 4A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .5MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 10V 8SOIC datasheet.pdf
CBL 34POS 0.5MM JMPR TYPE A 4" datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG WHITE 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SL-RLS21M PLAST 2N/C+1N/O 1XM20 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 2% 11W 1206 datasheet.pdf