Vishay/BCcomponents S270K25SL0P65K7R
S270K25SL0P65K7R picture photo
Mfg. Part Number
S270K25SL0P65K7R
Brief Description
CAP CER 27PF 2KV SL RADIAL
Datasheet Download
S270K25SL0P65K7R.pdf
Availability of S270K25SL0P65K7R
QUANTITY
S270K25SL0P65K7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S270K25SL0P65K7R
Internal Part NumberEIS-S270K25SL0P65K7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance27pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S270K25SL0P65K7R
Related LinksS270K25S, S270K25SL0P65K7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S270K25SL0P65K7R Details Description
Related parts for S270K25SL0P65K7R
DOOR STEEL ECONOMIZER LOUVERED datasheet.pdf
RES SMD 1.21M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MPU MPC82XX 200MHZ 408TBGA datasheet.pdf
RES SMD 3.09M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 549K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 232A SO8FL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf