Spansion S29GL01GP11FAIR10
S29GL01GP11FAIR10 picture photo
Mfg. Part Number
S29GL01GP11FAIR10
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 1GBIT 110NS 64FBGA
Datasheet Download
S29GL01GP11FAIR10.pdf
Availability of S29GL01GP11FAIR10
QUANTITY
S29GL01GP11FAIR10 Order Process
Ship out your order
Specifications of S29GL01GP11FAIR10
Internal Part NumberEIS-S29GL01GP11FAIR10
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSpansion GL NOR Flash Memory
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package180
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesGL-P
PackagingTray
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size1G (128M x 8)
Speed110ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case64-LBGA
Supplier Device Package64-FBGA (11x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S29GL01GP11FAIR10
Related LinksS29GL01G, S29GL01GP11FAIR10 Datasheet, Spansion Distributor
S29GL01GP11FAIR10 Details Description
Related parts for S29GL01GP11FAIR10
IDC CABLE - MKC50K/MC50F/MCF50K datasheet.pdf
HEAT SHRINK BLU 3/8" X 4' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
SOCKET SCREW TERM RKS SER datasheet.pdf
AMP RFIC LNA E-PHEMT 10GHZ 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER I2C 12WLP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf